Jak vybírat svatební šaty


Ať už máte své svatební šaty vysněné od malička, anebo jste o nich nepřemýšlela, dokud se na vaší ruce nezalesknul prstýnek, máme pro vás všechny pár cenných rad, jak ty své pravé svatební najít.


Nejedna nevěsta je při hledání vystavena tížícímu stresu, nejen proto, že nemá s hledáním takových šatů zkušenosti, ale také proto, že šaty budou patřit k těm dražším oděvům, které si obleče… Navíc při hledání narazí na zcela nová slova, jako jsou vintage, boho, retro, shabby-chic, ivory, tyl, krajka na tylu, alenconská krajka… Aby toho nebylo málo, každá nevěsta ví, že ve svatební den ji budou obklopovat objektivy fotografů, kameramanů a hosté z ní nespustí oči. A i když vše zdárně skončí fotografie a videa budou dál žít vlastním životem na sociálních sítích.


Ať už má být vaše svatba glamour, folklórní, zahradní nebo alternativní - jsou to vaše šaty, které nastaví celkový tón vašeho unikátního dne. Svatební šaty musí být nejen překrásné, musí být i takové, ve kterých se budete dobře cítit, jen tak budete nádherná, svá, uvolněná a jen tak budete zářit!


Jak na výběr svatebních šatů:


1) Udělejte si vlastní průzkum svatebních šatů


Možnosti jsou dnes nekonečné. Doporučujeme aplikaci Pinterest, kde si své favority připínáte na svou nástěnku - ta vám posléze vyjeví váš styl. Prohlédněte si fotografie známých českých svatebních fotografů nebo svatebních agentur. Uděláte si představu o stylech svateb, šatů i nejnovějších trendech. Výběr toho, co se vám líbí, si klidně přineste na první schůzku do svatebního studia.


2) Rozhodněte se pro styl svatby


Styl svatby je do velké míry určen místem oddání/hostiny a svatebními šaty. Jinak budou vypadat šaty na svatbu v kostele a jinak na pláži… Místo svatby, šaty a výzdoba musí zapadat do celkového konceptu a vše musí vytvořit jednolitý obraz…


3) Buďte otevřená


Přesto, že k nám přijdete s nějakou představou šatů, nebojte se vyzkoušet i naše návrhy. Přece jen už máme zkušenosti a víme, jaké střihy sluší jakým postavám. Navíc, šaty na věšáku vypadají úplně jinak než na postavě, a tak se často stává, že se nakonec nevěsta cítí nejlépe v šatech, od kterých by to neočekávala. Navíc, dle vašich reakcí při zkoušení, také my poznáme, v jakých se dobře cítíte a jaké další vám třeba navrhnout ke zkoušení.


4) Přijďte s dostatečným předstihem


Dodání šatů od Maggie Sottero a Sottero and Midgley může trvat až 4 měsíce a i potom je potřeba šaty vyzkoušet, popřípadě doupravit přesně na vás. Pokud nenajdete ty pravé a odvážíte se šaty si nechat si u nás ušít, výběr materiálu, šití a zkoušky se protáhnou na několik týdnů… Budou-li před vámi jiné nevěsty, bude mít šití jejich šatů přednost… Doporučujeme přijít 8-6 měsíců před svatbou.


5) Mějte svou představu o rozpočtu


Půjčení nebo koupě svatebních šatů je nákladná záležitost. Dobrá zpráva je, že vám nejspíše budou slušet šaty levnější i dražší, protože v našem studiu dbáme na to, abychom dokázali nabídnout zajímavé stylové modely v různých cenových relacích. Není potřeba se obávat uvést, za jakou cenu si šaty představujete. V našem studiu vám ochotně zkusíme šaty napříč celé cenové škály, rozhodnutí necháváme jen na vás.


6) Přijďte s maminkou nebo kamarádkou


Přijďte s někým, kdo vás dobře zná a vy mu důvěřujete. Těší nás, když zkoušení probíhá v milé atmosféře bez nervozity a blízká osoba tomu může přispět. Kamarádka nebo maminka si také všimne detailů, které byste třeba mohla přehlédnou a pomůže vám v rozhodování…


Už samotný výběr šatů se může stát krásným představebním zážitkem… a o to se v našem studiu snažíme. Budeme rádi, když se o svoje otázky, popřípadě radu, která třeba při plánovní svatby pomohla vám, podělíte.


A jak poznáte, že to jsou ty právé? Je to jednoduché, jsou to ty, které je vám líto sundat... :)


Přejeme úspěšné hledání,


V bílém


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square